Vzácná návštěva novinářů ze Seznamu

Konstantin Sulimenko a Petr Juna ze Seznam Zpráv ve spolupráci s vyučujícím Tomášem Burdou zorganizovali novinářský workshop pro členy redakce školního časopisu a studentského parlamentu. Akce se konala 15. března dopoledne v učebně č. 4 a pokračovala konzultacemi marketingových strategií propagace časopisu.
Během workshopu měl náš tým možnost vyzkoušet si několik praktických cvičení, která Seznam obvykle používá ke školení stážistů. Nejprve jsme absolvovali aktivitu, při které každý člen redakce musel vymyslet vlastní návrh na článek a následně ho obhájit před „šéfy redaktory“. Cílem tohoto úkolu bylo procvičit schopnost generování nápadů a prezentace myšlenek.
Poté jsme vedli krátkou diskusi, v níž byly vysvětleny rozdíly mezi různými publicistickými útvary, zejména mezi zprávou a reportáží, a následovala kreativní hra na tvorbu titulků. Tato část workshopu byla pro všechny velmi zábavná, protože redaktoři ze Seznamu prokázali výjimečný smysl pro humor.
Poslední aktivitou dne byla oprava nepříliš zdařilého článku o Donaldu Trumpovi. Ačkoli to bylo náročné, náš tým se této úlohy zhostil se ctí a přišel s mnoha návrhy, jak text vylepšit.
Po skončení akce byli členové naší redakce plni dojmů a shodli se, že workshop byl úspěšný. Někteří z nás dokonce chtějí dokončit články navržené během workshopu. Rádi bychom tedy poděkovali panu Konstantinovi Sulimenkovi a Petrovi Junovi za jejich úsilí a také panu Burdovi za organizaci této události.
Nicole Snizek, septima