Jak jsme psali do Peru

Během druhého pololetí se nám podařilo spojit s paní učitelkou Cristel Gutiérrez Rojas z peruánského institutu Certus. Našim studentům se tak naskytla příležitost si s jejími studenty vyměňoval emaily v angličtině. Při jedné příležitosti si tak nejen procvičili svou angličtinu, ale i psaní neformálního dopisu, poznali nové kamarády a dozvěděli se více o jiných kulturách.

Do projektu se zapojily všechny studentky 2.b, studenti z 1.PMP a několik studentek z 1.L. První dopisy jsme obdrželi minulý týden a také jsme na ně v hodinách angličtiny hned odepsali. Studenti se svým novým kamarádům nejdříve představili, popsali místo svého bydliště, svoji školu, rodinu a koníčky. Nezapomněli ani vykreslit krásy České republiky a zmínit naše největší kulturní symboly.

Moc se těšíme, až si v září přečteme odpovědi na naše dopisy. Máme v plánu natočit video o Čáslavi a naší škole, nebo dokonce do Peru poslat balíček typických českých dobrot.

Za všechny zúčastněné učitele bych chtěla všem studentům velice poděkovat, protože se psaní emailů zhostili bravurně.

Kabinet AJ