V krajském kole konverzační soutěže v německém jazyce jsme se neztratili!

Dne 21.4. 2021 se dvě žákyně našeho gymnázia zúčastnila krajského kola konverzační soutěže v německém jazyce – Kateřina Havránková v kategorii III.A a Natálie Jahodářová v kategorii II.B. Krajské kolo organizoval Labyrint Kladno – středisko volného času, vzdělávání a služeb, soutěž sama probíhala online a téma bylo zadáno na domácí přípravu.

Kateřina Havránková z II.G popisuje soutěž takto:

„Krátce jsem se představila, chvíli povídala o své rodině a svých zájmech, poté mi porota pokládala otázky na téma Mediální gramotnost, a nakonec přišel popis obrázku. Na soutěž jsem se poctivě připravovala – trénovala jsem popis obrázku, vypracovala jsem text na zadané téma, poté jsem se snažila vstřebat i gramatiku, kterou jsem se ve škole ještě neučila. Porota byla velmi příjemná a přívětivá, což dokáže ocenit každý soutěžící. Účast pro mě byla něčím novým a přinesla mi spoustu užitečných zkušeností. Chtěla bych také poděkovat paní profesorce, za to, že mi a mé přípravě věnovala spoustu svého času.“

Kateřina Havránková obsadila v krajském kole skvělé 5. místo, Natálie Jahodářová 7. místo.

Věřím, že obě soutěžící načerpaly cenné zkušenosti, za celou sekci vyučujících německého jazyka jim gratuluji a přeji elán do dalšího studia i do dalších soutěží.

Kateřina Havránková a Ivana Frýbová