VÝSTAVA – NOVA FORMA 1

V čáslavské Gumárně vystavují výrazné osobnosti současné konceptuální tvorby a ve svých dílech vytvořených většinou jako site-specific instalace ověřují téma „nové formy“, novosti, objevnosti či nové interpretace starých forem. Bylo příjemné pozorovat, jak energie v artefaktech ukrytá zapůsobila na studenty, s nimiž jsme výstavu navštívili. Mladší gymnazisté si užívali zejména systém digitálního obrazu od Richarda Loskota, v němž se mohli virtuálně potkat s tajemnou postavou, groteskní prezentací alba o mizení si je získal Viktor Pivovarov. Studentky oboru předškolní a mimoškolní pedagogika zase trpělivě hloubaly nad ukrytými významy cyklu maleb uměleckého dua unconductive trash. Výstava NOVA FORMA1 radostně otevřela tolik očekávané období živého setkávání s uměním. Potrvá do 5. září a srdečně ji doporučujeme všem.

Kabinet VV