4. LYCEUM PROŽILO HVĚZDNOU NOC

Maturitní ples, který nesl název „Hvězdná noc“, se uskutečnil v pátek, 15.2.2019, v sále hotelu Grand Čáslav. Moderátorem celého večera byl Ondra Cikán, který po úvodním slovu přivítal maturitní ročník 4. L na tanečním parketu, kde předvedli své předtančení, které mělo úctyhodných 13 minut. Po dotančení následovala barmanská show v podání Petra Hurty, několikanásobného vítěze barmanských soutěží u nás i v zahraničí. Pod jeho rukama se zrodila úžasná podívaná: klasická show, neonová show i ohnivá fire show. A barmana vystřídali vzácní hosté, účastníci taneční soutěže Star Dance, když hvězdy tančí, a to pan Michal Padevět a slečna Kateřina Krakowková. Svými výkony oba ukázali, že jsou opravdovými profesionály. Po jejich vystoupení následoval slavnostní nástup maturantů na píseň Adiemus. Červený koberec otevřela naše třídní profesorka, paní Mgr. Milada Bártová, kterou doprovodil pan ředitel Mgr. David Tichý, a i bývalý pan ředitel PaedDr. Zdeněk Sejček. Pak následoval šerpovací maraton, kdy naše třídní ošerpovala všech svých 33 maturantů. Po ošerpování třídní učitelky i obou ředitelů následoval slavnostní přípitek a pod taktovkou Mgr. Ilony Pipkové zazpívali maturanti studentskou hymnu Gaudeamus igitur. Po tradičním tanci s profesory a rodiči následovala volná zábava, kterou zpříjemnila hudbou kapela Galaxie. Okolo půl dvanácté maturanti společně se svojí třídní zašlapávali šerpy a přesně o půlnoci vypuklo jejich půlnoční překvapení.

Závěrem bychom chtěli poděkovat všem 21 profesorům naší školy, kteří dorazili na náš ples. Samozřejmě děkujeme sponzorům za jejich podporu, kapele za jejich hudební produkci, hostům za jejich vystoupení, moderátorovi za celovečerní provázení, dobrovolníkům z nižších ročníků za jejich pomoc a organizaci a samozřejmě naší třídní profesorce a rodičům za jejich podporu. Teď už nás čeká „jen“ maturita, tak nám držte palce a přejte nám štěstí.

1. Lyceum 2018/2019