Dny otevřených dveří

podhled na první DOD v loňském roce

Termíny v letošním školním roce již proběhly 14. 11. 2023 a 18. 1. 2024.

Vždy byly představeny obory Osmileté všeobecné gymnázium, Čtyřleté všeobecné gymnázium, Pedagogické lyceum, Předškolní a mimoškolní pedagogika

Nabízené učební obory

Víceleté gymnázium

Představení oboru proběhne v 1. patře v učebně č. 19.

Čtyřleté gymnázium

Představení oboru proběhne v prvním patře (přístavba) v učebně č. 16.

Pedagogické lyceum

Představení oboru proběhne v prvním patře (přístavba) v učebně č. 2.

Předškolní a mimoškolní pedagogika

Představení oboru proběhne v prvním patře v aule školy.

Představení jednotlivých oborů bude probíhat v těchto časech: 15:00, 16:00 a 17:00 v učebnách uvedených u každého oboru zvlášť.

Na co se u nás můžetě těšit?

Anglický jazyk

Skupinové workshopy pro čtyřleté gymnázium – učebna č. 6, pro osmileté gymnázium – učebna č. 4. (přízemí)

Biologie

Podívejte se na náš zookoutek a další zajímavosti ze světa biologie. Přízemí – učebna č. 1.

Zeměpis

V učebně č. 7 se seznámíte s výukou zeměpisu na naší škole. Zároveň se tu dozvíte informace o sportovních kurzech pořádaných na naší škole a to v časech 15:45, 16:45 a 17:45.

Dějepis

Že je dějepis nuda? U nás ne! Podívejte se s námi v přízemí do učebny č. 17.

Dramatická výchova

V učebně č. 30 (půda školy).

Informatika a virtuální realita

Moderními technologiemi jsme obklopeni dennodenně. V učebně č. 20 Vás seznámíme s programováním robotů a v učebně č. 23 si můžete vyzkoušet virtuální realitu.

Chemie

Přijďte si vyzkoušet pokusy v naší laboratoři – učebna č. 22. Naši studenti pod vedením zkušeného pedagoga Vám ukáží zákoutí světa chemie a můžete si vyzkoušet sestavit modely atomů a molekul. Učebna č. 21.

Francouzský jazyk

Francouzský jazyk se představí v prostorách chodby 1. patra.

Matematika s Geogebrou

V učebně č. 18 si můžete zkusit pracovat v prostředí Geogebra.

Fyzika

Měření pomocí PASCO sad, využití stavebnic Arduino nebo zajímavé fyzikální pokusy. To vše na Vás čeká v učebně č. 24!

Německý jazyk

V učebně č. 25 na vás budou čekat ukázky z německého jazyka.

Ukázka výuky specializací HVS, HVMS

Přijďte se podívat na ukázku výuky specializace HVS a HVMS do předaulí (první patro) v těchto časech: 14:30, 15:30, 16:30.

Hudební vystoupení studentů gymnázia

Rádi se Vám představíme s repertoárem u vestibulu v těchto časech:

14:30

15:30

16:30

Sbor u nás na škole m á dlouholetou tradici. Podívejte se na některá naše vystoupení.

Ověření studijních předpokladů

Hudební výchova

Učebny v prvním patře – 13, 14, 15 a žákovská knihovna.

Tělesná výchova

V tělcovičně školy. Je nutné si vzít s sebou cvičení úbor.

Výtvarná výchova

V prvním patře v učebně č. 10 v těchto časech: 15:00, 15:30, 16:00, 16:30, 17:00 a 17:30.

Motivační pohovor

V prvním patře na učebně č. 12.

Zkušební ukázkové testy

Čtyřleté obory

Testy se budou konat v 15:30, 16:30 a 17:30. Český jazyk bude probíhat v učebně č. 5, matematika v učebně č. 9.

Osmileté

Testy se budou konat v 15:30, 16:30 a 17:30 v učebně č. 11 a to jak z matematiky, tak z českého jazyka.

Programování robotů

V rámci projektu Centrum Natura učíme kantory z ostatních škol programovat roboty Lego Mindstorms. Přijďte na učebnu č. 20 a vyzkoušejte si je naprogramovat nebo ovládat mobilním telefonem. Robotika je budoucnost.

Vzpomínka na loňský rok

Občerstvení

Po celou dobu dne otevřených dveří bude možné se občerstvit ve vestibulu.