Předškolní a mimoškolní pedagogika

Čtyřletý studijní obor v sobě spojuje studijní obory Učitelství pro mateřské školy a Vychovatelství. Absolventi tohoto oboru se po ukončení studia maturitní zkouškou mohou uplatnit v mateřských školách, ve školních družinách, školních klubech a v dalších školských zařízeních např. dětských domovech, v domovech mládeže a ve všech zařízeních, která pracují s dětmi a mládeží i mimo resort školství. Studium cizího jazyka umožňuje kvalifikovaně působit jako au-pair v zahraničí. Studijní obor poskytuje absolventům úplné střední odborné vzdělání zakončené maturitní zkouškou. Pojetí studia umožňuje vysokou míru odborné připravenosti pro práci v rozmanitých institucích i mimo rámec školství. Škola oslavila v roce 2015 čtyřicet let své existence a je v regionu jedinou tradiční střední odbornou školou s humanitním a uměleckým zaměřením. V poslední době většina maturantů odchází na vysoké školy, zvláště pedagogického či uměleckého zaměření. Výraznou veřejně viditelnou aktivitou jsou pravidelné koncerty pěveckého sboru a výtvarné výstavy, důraz je kladen i na tvořivou dramatiku. Zájem o obor roste v posledních letech i proto, že v souvislosti s demografickým vývojem nedostačuje kapacita stávajících míst v mateřských školách. Jsou rozšiřovány či případně zakládány nové, což přináší dobré uplatnění našich absolventek na trhu práce.

Přijímací řízení:
Více informací naleznete zde

Školní vzdělávací plány

KOSTKA I. (od 2018/2019)

Pro žáky, kteří začali studovat ve školním roce 2018/2019 nebo později.

KOSTKA I. (do 2017/2018)

Pro žáky, kteří začali studovat ve školním roce 2017/2018 nebo dříve.

OTEVŘÍT

Dodatek - KOSTKA I. (do 2017/2018)

Pro žáky, kteří začali studovat ve školním roce 2017/2018 nebo dříve.