Cyklus přednášek s paní Blažkovou nejen o dospívání

V pátek na naši školu opět po roce zavítala ze společnosti MP Educasion paní Mgr. Alena Blažková. Jednalo se o cyklus výchovně vzdělávacích přednášek o dospívání, reprodukčním chování a správném životním stylu se zaměřením na poruchy příjmu potravy. Opakovaně jsme pro starší ročníky zařadili téma týkající se problematiky poruch příjmu potravy s názvem „Pohled do zrcadla aneb jak se vidím JÁ“. Nebezpečí anorexie či mentální bulimie je stále aktuálnější a zdravé stravování se dotýká nás všech. Paní Blažková dokázala naše žáky zaujmout svým bezprostředním a otevřeným projevem s nepostradatelnou dávkou vtipu jazykem dnešních teenagerů. Nechyběly postřehy z vlastního života a příhody z jiných škol. Díky uvolněné atmosféře se žáci aktivně zapojovali do diskuse, společně odkrývali mnohá „tabu“ a intimnější otázky jim byly zodpovězeny „mezi čtyřma očima“.  Nejvíce otevření byli naši primánci, kteří se s přednáškou podobného typu setkali poprvé. Tak zase napřesrok!

Mgr. Lenka Kořínková