Vítězství v krajském kole německé konverzační soutěže

Dne 21.3. 2024 proběhlo krajské kolo konverzační soutěže v německém jazyce, tradičně v Kladně. Naši školu reprezentoval David Hybler ze septimy, který s přehledem přivezl ze soutěže zlaté 1. místo 🥇🏆. Soutěžil ve speciální kategorii SŠ+, která je určena dětem z bilingvních rodin nebo těm, jež studovaly minimálně 6 měsíců na škole v Německu. Davidovi gratulujeme a přejeme hodně štěstí v ústředním kole v Praze! Naše škola zprostředkovává ve spolupráci s agenturou AFS a Honorárním konzulátem ČR ve Stuttgartu stipendia na roční studijní programy v Německu. Děti, které této možnosti využijí, získají nezapomenutelné zážitky a cenné zkušenosti do života. A také spoustu nových možností a příležitostí, jež se jim otevírají prakticky hned po příjezdu – ať už se rozhodnou reprezentovat v soutěžích, vyučovat cizí jazyk, nebo dokonce studovat VŠ v německy mluvících zemích. Odvaha se vyplácí!