Konverzační soutěž z anglického jazyka

Dne 9. února 2023 proběhla na naší škole další konverzační soutěž v anglickém jazyce a jako každý rok byla účast opět hojná. Soutěžilo se ve čtyřech kategoriích: kategorie nižší gymnázium pro primu a sekundu, kategorie nižší gymnázium pro tercii a kvartu, kategorie vyšší a čtyřleté gymnázium a kategorie odborné střední školy pro pedagogické lyceum a SOŠPg.

Žáci nejprve procházeli poslechovým kolem, kde museli prokázat svoji schopnost poslechu s porozuměním. Ti nejlepší pak postoupili do ústního kola, kde měli za úkol se nejdříve krátce představit a v závislosti na kategorii pak popisovat obrázky, vyjádřit svůj názor na rozličná témata či konverzovat se zkoušejícím.

Výkony byly velmi vyrovnané a zkoušející měli opravdu těžké rozhodování. Po pečlivém udělení bodů ale dopadly výsledky takto: V kategorii nižší gymnázium pro primu a sekundu se na prvním místě umístil žák sekundy, na druhém místě Adam Pipek a na třetím místě Tomáš Hoza. V kategorii nižší gymnázium pro tercii a kvartu se na prvním místě umístil David Vavřín, na druhém Ctibor Provazník a na třetím místě Babeta Brychtová. V kategorii vyšší a čtyřleté gymnázium vyhrála Julie Provazníková, na druhém místě skončil Vít Pokorný a třetí místo patřilo Nicol Snizek. V kategorii odborné střední školy zvítězila Anežka Konečná, druhé místo obsadila Anežka Marešová a třetí místo patřilo Kateřině Beránkové.

Všichni žáci, kteří se umístili na prvním a druhém místě se 10. března 2023 zúčastní okresního kola v Kutné Hoře.

Všem zúčastněným moc děkujeme za krásné výkony a odvahu zúčastnit se. Všem vítězům pak ještě jednou gratulujeme a držíme jim palce v okresním kole!

Vyučující anglického jazyka