Úspěchy našich žáků v matematické olympiádě

Letošního ročníku Matematické olympiády pro střední školy se zúčastnili žáci z prvního, druhého a třetího ročníku čtyřletého gymnázia a z kvinty a sexty osmiletého gymnázia. Naše škola se rozhodla podpořit tyto nadějné matematiky tím, že jim umožnila účastnit se speciálně organizovaných přípravných kurzů k matematické olympiádě pořádaných Matematicko-fyzikální fakultou UK a Fakultou jaderné a fyzikálně inženýrské ČVUT. Tyto kurzy poskytly našim studentům nejen znalosti a dovednosti i nad rámec středoškolského učiva, ale také cenné rady a tipy od zkušených lektorů.
Paralelně s účastí na kurzech naši žáci vyvíjeli značné úsilí i ve školním prostředí, kde pod vedením svých pedagogů řešili náročné úlohy a pečlivě se připravovali na domácí kolo matematické olympiády. Tato příprava se ukázala být více než úspěšná, neboť všichni účastníci nejenže úspěšně vyřešili úkoly domácího kola, ale také si vedli výborně v následujícím školním kole.
Během čtyř hodin se tři náročné úlohy školního kola pokusili vyřešit 2 žáci v kategorii A (III.G), 4 žáci v kategorii B (II.G, sexta) a 6 žáků v kategorii C (I.G, kvinta).
Zvláštní ocenění si zaslouží Eliška Sedlmajerová z I.G, Miroslav Malina ze II.G a Jakub Štus ze sexty, kteří se nejen významně prosadili ve školním kole, ale také si zajistili postup do krajského kola, které se bude konat na začátku dubna.
Všem zúčastněným děkujeme za reprezentaci a blahopřejeme úspěšným řešitelům. Zároveň jim přejeme další úspěchy v nadcházejících soutěžích a výzvách.
Iva Čechová, Andrea Placek