Za okny slunce, v našich srdcích Pedagogická poema

Podkroví školy zalité sluncem, nervózní tváře účastníků a tři napjatí vyučující se sešli v úterý  16. 10. 2018 v učebně číslo 30. Školního kola Pedagogické poemy se zúčastnilo celkem 28 žáků, kteří postoupili z třídního kola. Disciplíny s názvem Improvizované vyprávění se zúčastnili 4 žáci, disciplíny s názvem Přednes se zúčastnilo 10 žáků a disciplíny s názvem Čtení se zúčastnilo 14 žáků. V porotě zasedali vyučující Martin Domkář, Jaroslava Šorčíková, Hana Říhová.

Do Národního kola Pedagogické poemy za Improvizované vyprávění postupuje Kryštof Petřík, který se prezentoval v improvizovaném vyprávění na náhodná slova „oběšenec“ a „komín“.  Na 2. místě se umístil Cyril Coufal.

V disciplíně Přednes zazářila studentka Markéta Harudová, která se sebeprezentovala textem „Přišel Bůh do kavárny v Karlíně“, od autorů Luďka Staňka a Miloše Čermáka. Na 2. místě se umístila Anežka Štěpánová.

Na 1. místě v disciplíně Čtení se umístila Pavlína Tomášková, která četla kapitolu z knihy s názvem
„A pak se to stalo“, od autorky Ester Staré. Na 2. místě se umístila Kristýna Sadílková, která četla kapitolu od Eduarda Petišky z knihy „Birlibán“.

Všem vítězům gratulujeme a děkujeme všem účastníkům školního kola Pedagogické poemy 2018.

Do národního kola, které čáslavská škola tentokrát sama pořádá, však nakonec postupuje po dohodě s vítězkou v přednesu a zvážení poroty namísto Markéty Harudové až třetí v pořadí Kristýna Šubnerová s textem Jiřího Suchého „Zpověď“. Za komplikace při udělování postupu v přednesu se předseda poroty Martin Domkář osobně omlouvá a slibuje, že do příštího roku nachystá jednoznačné změny v pravidlech postupu ze školního kola. Dalšími postupující pak je podle umístění Pavlína Tomášková (čtení) a Kryštof Petřík (improvizované vyprávění).

Těšíme se na Národní kolo Pedagogické poemy, které se v letošním listopadu 2018 koná na naší škole.

Hana Říhová a Martin Domkář