Astronomická olympiáda

Dne 25.3. se konalo krajské kolo Astronomické olympiády. Naši školu reprezentovalo celkem osm studentů ve třech různých kategoriích. Součástí tohoto kola bylo řešení několika domácích úloh, praktické úlohy a také vědomostního testu.

V nejnižší kategorii GH, která je určena žákům 6. a 7. tříd a odpovídajícím ročníkům víceletých gymnázií nás velmi úspěšně reprezentovali Matouš Kratochvíl ze sekundy, Michaela Šatrová a Amelie Vítková, obě z primy. Nejúspěšnější byl Matouš, který obsadil krásné 7.místo z celkových 122 účastníků, kteří se účastnili krajského kola ve Středočeském kraji. Míša si však vedla také velmi dobře, obsadila 13. místo a stala se tak také úspěšnou řešitelkou krajského kola.

V kategorii EF, která je určena žákům 8. a 9.tříd a odpovídajícím ročníkům víceletých gymnázií nás reprezentovali David Svoboda, Richard Weber a Martin Kubeš, všichni z kvarty. Nejúspěšnějším řešitelem z naší školy byl David Svoboda, který obsadil 9. místo z celkových 49 účastníků.

V kategorii CD, která je určena studentům 1. a 2. ročníků SŠ naši školu reprezentovali Miloš Vébr a Martin Čech, kteří obsadili 10. a 11. místo.

Všem zúčastněným děkujeme a přejeme mnoho úspěchů v dalších fyzikálních soutěžích.

Za kabinet fyziky, Mgr. Monika Kolářová