Další matematické úspěchy

V měsíci dubnu proběhlo okresní kolo Matematické olympiády pro žáky osmiletého gymnázia.

V kategorii Z7 se umístila nejlépe Klára Machová ze sekundy, která obsadila 4. místo.

V kategorii Z6 dosáhla skvělého výsledku Dita Dalešická z primy, která se umístila na 3. místě.  Ze stejné třídy výborně reprezentovali také Patrik Jelínek a Barbora Němcová, ti se podělili o 4. – 5. místo.

Ve stejném období byla vyhodnocena také soutěž Matematický klokan na okresní úrovni.

Kategorii Benjamín vyhrála Klára Machová, David Hybler se umístil na 3. místě a Josef Beznoska na místě 10. Všichni jmenovaní jsou ze sekundy.

Kategorii Kadet vyhrál student kvarty Richard Weber, následován spolužákem Martinem Kubešem na 2. místě.

Kategorii Junior vyhrál i na okrese student třídy 2.SOŠPg Přemysl Cejhon.

V kategorii Student zabodovala Anna Gazdová ze třídy III.G, která na okresní úrovni obsadila 9. místo.

Všichni jmenování obdrželi za reprezentaci školy v této soutěži diplom a připojujeme foto z předávání.

RNDr. Taťána Vránová, za předmětovou komisi matematiky