Další ze série exkurzí do Národní galerie – Veletržního paláce

Dne 1. března se třídy 3. a 2.L specializace výtvarné výchovy a třída 2.a PMP zúčastnily exkurze do Národní galerie – Veletržního paláce v Praze. Zaměřili jsme se především na 3.a 4.patro expozice a velký obdiv si u nás získaly nejen známé obrazy – např. Amorfa. Dvoubarevná fuga od Františka Kupky, obraz Zelené obilí, jehož autorem je Vincent van Gogh nebo obraz s názvem Panna od Gustava Klimta, ale i méně známá umělecká díla. Během pozorování obrazů jsme zároveň vyplňovali pracovní list, kde jsme subjektivně hodnotili, co se nám v galerii líbí, nebo naopak nelíbí, který obraz má pro nás příjemnou barevnou harmonii a vynalézavou kompozici, nebo který bychom představili dětem ve školce. Tento příjemně strávený den jsme zakončili společnou fotografií před budovou Národní galerie.

Studentka 2 PMP Petra Kubešová