KMD, KULTURA

Čáslavské kulturní centrum není jedinou platformou, kterou naše škola, G a SOŠPg, sleduje. Divadelní a filmová představení, dokumentární pořady, přednášky a workshopy jsou zařazovány již na začátku každého školního roku do plánu práce a v rozumné míře přispívají vhodným obsahem i formou k rozvíjení estetického a uměleckého vnímání našich studentů.

Kromě zmíněné dlouhodobě plánované nabídky reagují učitelé velice flexibilně na další projekty, jež jsou doporučovány v rozšířeném rámci kulturních aktivit– pozvánky na vernisáže, výstavy, koncerty, cizojazyčná představení atd.

Na škole již dlouhodobě, desítky a desítky let, působí Klub mladých diváků. Zájem o členství je velký, tudíž se již před několika lety zformovaly 2 skupiny abonentů. Pro gymnazisty vybírají vhodný repertoár paní profesorky Šorčíková a Pipková, pro lyceum a PMP se stará o programovou nabídku paní profesorka Pekárková za asistence další češtinářky, Daniely Soškové.

Z programové škály se zaměřujeme zejména na klasická díla, která se stala pilířem znalostí i pro budoucí maturanty.

Po téměř dvouleté odmlce, způsobené covidovou epidemií, se vracíme do hledišť a navazujeme na přerušený cyklus kulturních zážitků.

Ve školním roce 2021/22 se jsme zhlédli tato představení:

Kytice- Národní divadlo

Utrpení mladého Werthera- Divadlo D21

Český román- Vinohradské divadlo

Sňatky z rozumu- Vinohradské divadlo

Netrpělivost srdce- Stavovské divadlo

Oblomov- Divadlo v Dlouhé

Návštěva kulturních představení přispívá k výchově kultivovaného diváka, učí naše studenty, jak správně vybrat a hodnotit jednotlivá představení, a v neposlední řadě je seznamuje s prostředím jednotlivých pražských divadelních scén.

Mgr. Daniela Sošková