Loupežnická pohádka v rámci Muzejní noci

Dne 30. května 2019 proběhlo v rámci akce „Muzejní noc – Ať žije divadlo!“ představení našich studentů, konkrétně žáků 2. lycea specializace dramatická výchova, s názvem Loupežnická pohádka. Hrálo se od 17:05 na zahradě místního muzea. Pohádku zhlédlo několik desítek lidí (mezi nimi i ředitel naší školy Mgr. David Tichý). Z reakcí diváků bylo znát, že mělo vystoupení úspěch.

Jednalo se o autorský počin na motivy dramatického textu Anička a loupežníci, který skupina DRVS přetvořila k obrazu svému a do výsledného tvaru zařadila práci s loutkou i drobné prvky participace s dětským divákem. Za dobrou reprezentaci školy patří našim studentům velký dík.

Festival muzejní noci 2019 pořádá Asociace muzeí a galerií ČR s podporou Ministerstva kultury ČR. Po představení našich studentů následovala výtvarná dílna pro děti a také přednáška naší bývalé pedagožky Mgr. Jany Andrejskové o loutkářství na Čáslavsku a osobnosti Karla Nováka.