Okresní kolo olympiády v anglickém jazyce

V pátek 16. února 2024 proběhlo v budově Gymnázia Jiřího Ortena v Kutné Hoře okresní kolo konverzační soutěže v anglickém jazyce. Naši žáci se zúčastnili čtyř kategorií.
V kategorii ZŠ/VG I. (6. a 7. ročník základních škol a odpovídající stupně osmiletých gymnázií) dosáhla Kateřina Březinová z primy na třetí místo. Dále v kategorii VG II. (3. a 4. ročník osmiletých gymnázií a odpovídající stupně šestiletých gymnázií) obsadili naši žáci první i třetí místo. Zlato si přivezl žák z tercie a bronz David Vavřín z kvarty. Velkého úspěchu také dosáhli naši soutěžící v kategorii G (1.–3. ročník čtyřletých gymnázií a odpovídající ročník víceletých gymnázií). Adam Palán ze sexty obsadil první místo a Babeta Brychtová z kvinty hned to druhé. Dále se v kategorii SOŠ (1.–3. ročník středních škol kromě gymnázií) umístila Linda Martínková z 3. PMP a na pátém a Vojtěch Stránský z 1.L na osmém místě.
Naši dva vítězové z prvních míst postupují do krajského kola v Kladně, které se bude konat 4. dubna. Držíme jim palce!
Všem účastníkům děkujeme za účast i výbornou reprezentaci školy a gratulujeme jim ke skvělým výsledkům v anglickém jazyce.
Kabinet AJ