Květnový SWAP

🌟 Vítejte v SWAP – Revoluci udržitelné módy
SWAP je moderní platforma, která zcela mění přístup k udržitelné módě. Naše výměnná akce umožňuje účastníkům vzájemně směnit nevyužívané kusy oblečení, jake second-hand, až na to, že vše proběhne bez nutnosti jakýchkoli peněžních transakcí. Spojujeme ekologii s praktičností a elegancí, čímž vytváříme prostředí, kde móda znovu ožívá.
Založena v roce 1994, SWAP získala srdce mnoha žen, které hledají ekologickou alternativu k tradičnímu způsobu nakupování oděvů. SWAP není jen o oblečení, je to ekologické hnutí, které má potenciál změnit konzumerský přístup v nakupování módy a to i na úrovni jedince, což je v dnešním světě velmi vzácné.
💡 Co je fast fashion a proč je to problém?
Fast fashion je trend levného masově vyráběného oblečení, který má negativní dopady na životní prostředí. Textilní odpad činí 92 milionů tun ročně a na konci desetiletí může vzrůst až na 134 milionů tun ročně! Pro lepší představu, 92 milionů tun je přibližně váha 9 200 Eiffelových věží.
Oděvní průmysl je zároveň druhým největším znečišťovatelem na světě. Proto je nejvyšší čas přehodnotit své nákupní návyky a přispět k udržitelnější budoucnosti módy, pokud nechceme jednoho dne plavat v odpadcích.
☃ Proč se připojit k SWAPu
Připojením se k SWAPu máte možnost nejen zbavit se přebytečného oblečení, ale také aktivně přispět k ochraně životního prostředí do míry, které byste při jiných elogických iniciativách jentak nedosáhli.
Místo toho, abyste oblečení odevzdávali na charitatu, z níž často přímo putuje na skládku, můžete ho předat lidem, kteří to ocení a hlavně mají na velký odběr oděvu místo.
🥝 Jak se připojit k SWAPu
Je to jednoduché. Projdi svůj šatník, vyber oblečení, které už nepotřebuješ, a přines ho v pytlích do tělocvičny naší školy, kde bude čekat naši akci.
Potom v den akce 17. května už jen stačí přijít (ideálně s nějakou taškou nebo pytlem na nové oblečení) a vybrat si, co se ti líbí. Jakmile budeš spokojená se svým výběrem, můžeš prostě odejít z prostoru tělocvičny a třeba se pobavit s přáteli u dobrého zákusku z Bakesale!
Buďte hrdí na to, že děláte rozdíl – jeden SWAP za druhým✨