Předvalentýnský Bake Sale přinesl dosud rekordní výtěžek!

Také v letošním školním roce proběhl na naší škole charitativní Bake Sale, při kterém studenti i vyučující zakoupením napečených buchet, dortíků, koláčů, muffinů či jiných sladkostí zároveň pomohli potřebným. V pořadí již třetí charitativní Bake Sale se uskutečnil v úterý 13. února, tj. den před svátkem svatého Valentýna a v den, kdy se v anglicky mluvících zemích v posledních letech slaví tzv. Galentine’s Day, zasvěcený přátelství a sounáležitosti (nejen) mezi ženami.
Milovníci sladkostí si mohli v 1. patře budovy školy mezi 8. a 14. hodinou vybírat z bezmála čtyřiceti dezertů nejrůznějších barev a tvarů, které doma s láskou připravili šikovní studenti i vyučující. S tímto nelehkým rozhodováním jim kromě vyučujících anglického jazyka o přestávkách pomáhali i dobrovolníci z řad žáků gymnázia i pedagogické školy, kteří ve svém volném čase ochotně pomáhali s obsluhou.
Díky obětavosti a štědrosti mnoha studentů i vyučujících se nám nakonec podařilo vybrat rekordních 15.338 Kč, což překonalo i ta nejoptimističtější očekávání! Celá částka byla zaslána na transparentní bankovní účet zřízený městem Čáslav v rámci charitativní veřejné sbírky Střecha pro Čeplov. Příjemcem finanční pomoci je čtyřčlenná rodina z Čáslavi, která počátkem ledna letošního roku přišla v důsledku požáru o střechu nad hlavou.
Jménem organizátorů moc děkujeme všem studentům i zaměstnancům školy, kteří se podíleli na přípravě či organizaci celé charitativní akce, a také těm, kdo neváhali přispět na dobrou věc.
Mgr. Tomáš Burda