Školní kolo biologické olympiády

Ve středu 31. ledna 2024 se konalo na naší škole školní kolo biologické olympiády. Jednalo se o kategorii D, které se zúčastnilo celkem devět žáků z primy a sekundy. Tématem letošního 58. ročníku bylo: Jak se žije v lužním lese.
Žáci zahájili soutěž kontrolním testem. Po skončení testu následovala praktická část. Praxe se skládala z laboratorního úkolu, kde žáci pozorovali pod mikroskopem suknici cibule kuchyňské, stonek poděnky a šípek. Poslední část praktického úkolu tvořila ,,poznávačka‘‘, kde bylo připraveno 15 druhů hub a rostlin a 15 druhů živočichů.
V této kategorii zvítězil Jakub Pospíšil (sekunda), na druhém místě se umístila Kateřina Suchopárová (sekunda) a třetí místo obsadila Magdaléna Mifková (prima). Výherci postupují do okresního kola, které se bude konat 22. dubna 2024 v Kutné Hoře.
Všem soutěžícím gratuluji ke krásným výkonům. Postupujícím žákům přeji hodně sil a krásných témat v dalším kole.
Mgr. Jitka Fialová