Španělská exkurze

Ve středu 5.2.2020 se španělštináři ze III.G vydali na exkurzi do Prahy. Doprovod nám dělala naše třídní paní profesorka Ivana Frýbová a naše profesorka španělštiny Agáta Miřejovská.

Náš program začal ráno, kdy jsme se sešli na vlakovém nádraží v Čáslavi a vydali se za dobrodružstvím do Prahy. Po příjezdu jsme vyrazili do obchůdku se španělskými potravinami. Zde jsme chvíli poseděli a ochutnali las tapas, španělské sýry, jamón serrano a různé dobroty. Naše další kroky vedli do galerie, přesněji do Latin Art Gallery, kde nás přivítala milá paní z Venezuely. Krátce jsme se ve španělštině představili a prohlídka mohla začít. Viděli jsme malby různých směrů – kubismus, surrealismus, naivní malba,… Po konci prohlídky bylo na nás, abychom se taky pokusili namalovat obrázek. Nakonec některá díla byla více zdařilá a některá méně. To nejdůležitější ale bylo, že jsme se všichni dobře bavili. Opustili jsme galerii a přemístili se do Venezuelské restaurace Arepas de Lyna, což byla závěrečná zastávka naší exkurze. V restauraci na nás čekal milý personál. Usadili jsme se a ochutnali venezuelská jídla. Arepa – Placky arepa pocházejí z Venezuely, kde se jedí téměř ke každému chodu. Vyrábějí se z kukuřičné mouky, pak se lehce osmaží a nakonec upečou v troubě. Mohou se jíst jen tak samotné, nebo s různými chutnými náplněmi. Empanada – jedná se o pšeničnou nebo kukuřičnou kapsu plněnou nejčastěji masem, šunkou, tuňákem, sýrem apod. Za nás všechny musím říct, že jsme si moc pochutnali a bylo skvělé vyzkoušet i jiná jídla než typická česká. Po obědě nás čekala poslední aktivita a tou bylo karaoke. Společně jsme si zazpívali různé španělské písničky, jako jsou Despacito nebo Vamos a la playa. Pak už nás čekalo jediné, rozloučit se a vrátit se domů.

Tato exkurze byla velice obohacující a celou dobu jsme se dobře bavili. Chtěli bychom moc poděkovat paní profesorce Frýbové a paní profesorce Miřejovské, že nám zorganizovaly příjemný den a strávily ho s námi.

Za III.G, Kateřina Habětínová