Úspěšná Archimediáda

Dne 29.5. se na Gymnáziu Jiřího Ortena konalo okresní kolo fyzikální olympiády určené studentům 7.tříd a odpovídajícím ročníkům víceletých gymnázií – tedy sekundy, přičemž naši školu reprezentovalo celkem pět žáků.

Žáci měli za úkol v průběhu tří hodin vyřešit tři fyzikální úlohy, kde každá úloha byla hodnocena maximálně deseti body.

Nejlépe se s úlohami popral Jan Barák, který získal celkem 25,5 bodů a získal tak 1. místo v soutěži. Velmi úspěšná byla také Klára Machová, která získala 21,5 bodů a obsadila krásné 5. místo a také Jan Krim, který obsadil 7. místo s 14,5 body a stal se taktéž úspěšným řešitelem soutěže.

Všem zúčastněným děkujeme za reprezentaci a všem výše jmenovaným moc gratulujeme.

Mgr. Monika Kolářová