10 NEJ Z KRÁLOVSKÉ ANGLIE

Den první, centrum Londýna
V 9 hodin ráno jsme šťastně dorazili do londýnské čtvrti North Greenwich. Dobrodružná výprava metrem do stanice Westminster pokračovala pěší procházkou centrem. Viděli jsme Houses of Parliament, Buckingham Palace a výměnu stráží. Na Trafalgar Square nás pedagogy velmi mile překvapil zájem studentů o prohlídku Nationam Gallery. Celodenní bohatý program jsme završili s velkým nadhledem projížďkou na London Eye.
Den druhý, z pravěku do středověku
Poměrně dlouhý přesun z Londýna na Stonehenge se vyplatil. Neolitický monument nás okouzlil natolik, že jsme využili atmosféru místa k delšímu pikniku. Co jsme neviděli venku, zprostředkovalo nám interaktivní muzeum. Oproti tomu nám nedaleké Salisbury nabídlo viktoriánské centrum korunované nádhernou raně gotickou katedrálou.
Den třetí, Windsor a Oxford
Dnešní den byl ve znamení dalších studijních plánů. Odteď řeší naši studenti veliké dilema. Stálo by za to získat stipendium na prestižní internátní škole Eton College nebo by se vyplatilo studium na Oxfordu?
Den čtvrtý, Londýn podruhé
Smršť zážitků jsme odstartovali v muzeu Madame Tussaud’s, kde se všechny osobnosti chovaly velmi přátelsky. Jak Sir Churchill, tak Jack Rozparovač se s námi ochotně vyfotografovali. Vlastní kreativitu jsme mohli projevit v Tate Modern poté, co jsme zhlédli rozsáhlou a inspirativní sbírku moderního umění. Historii Londýna jsme pozorovali z taxíku, jeho impozantní panorama z pětaosmdesáti metrů kupole St. Paul’s Cathedral. Vyzkoušeli jsme si, jak se Londýňanům jezdí v double deckeru a lodí po Temži. Jediné, co jim nezávidíme, je jízda metrem ve špičce.
Den pátý, přímořské letovisko Brighton
Než jsme opustili královský ostrov nadobro, zastavili jsme se v přímořském Brightonu, abychom se pokochali krásami podmořského světa v nejstarším akváriu Sea Life Centre. Pobavil nás netradiční vzhled Royal Pavilionu, a ačkoliv se moře ze všech sil snažilo nás odradit, nenechali jsme se. Málokteré tenisky zůstaly suché. S batůžky plnými suvenýrů a zrelaxovaní jsme nastoupili na bezpečnou palubunašeho autobusu a vyrazili zpět do vlasti.