Absolvování hospitační a metodické stáže ve Španělsku na škole Severo Ochoa

Týdenní pracovní pobyt (22.-29.10. 2021)
v městě Murcia absolvovala výjezdní skupina pedagogů, které spojovala aprobace ANJ, FRJ, ŠPA- jazyky, které se na družební instituci vyučují. Zároveň to byla příležitost pro frekventanty španělského vzdělávacího programu IKAP, aby si prověřili nabyté znalosti krásného románského jazyka.

Cílem mobility bylo porovnání výuky cizích jazyků, rozvoj jazykových , mezikulturních kompetencí pedagogických pracovníků, hospitační činnost, metodika výuky nejenom cizích
jazyků. Využití jazykového semináře španělského jazyka probíhalo v hodinách VV, HV, TV, španělštiny, technic. kreslení, fyziky. Nejvíce hodin jsme absolvovali při tzv. stínování vyučujících v hodinách ANJ. Výuka FRJ byla zpestřena samostatnou interaktivní formou mezi českým pedagogem a španělskými žáky.

Ke zpestření naší práce také patřilo živé vysílání do školního rozhlasu, každodenní diskuze se členy pedag. sboru a poznávání krásného regionu na jihu Evropy.

Lingvistická a pedagogická stáž byla velice přínosná v oblasti rozvoje jazykových, mezikulturních kompetencí. Přinesla mnoho nových zkušeností, kontaktů a inovativních přístupů k výuce. Obohacením byly nové zdroje nejenom pro výuku cizích jazyků.

Zpracovala: Mgr. Daniela Sošková