Bylo nám ctí

Město Čáslav, Dusíkovo divadlo a  Formanova Čáslav,z.s.  nás pozvaly, abychom se 14. ledna 2020  ve foyer divadla zúčastnili vernisáže, na které byly zveřejněny výsledky otevřené výtvarné soutěže. Tématem byl sochařský portrét oscarového režiséra. Vítězná busta bude umístěna na fasádu jeho rodného domu ve Formanově ulici v Čáslavi.

Komorní soubor složený ze studentek 1. – 3. ročníku pedagogické školy zahájil slavnostní otevření výstavy krátkým kulturním programem. Za klavírního doprovodu Mgr. Lukáše Ondrašíka zaznělo sólo pro sopránovou flétnu v podání Lenky Boumové, píseň Think of me zazpívala Tereza Valčíková a na závěr si posluchači vyslechli Adiemus v podání celého souboru.

Rozhodnutím odborné poroty výtvarné soutěže bylo uděleno pouze 1. místo, které za svůj návrh získal MgA. Jan Padyšák. Čestné uznání přiřkla porota akademické sochařce Daniele Kartákové.

Mgr. Jana Vrňáková