„Dramatická soustředění“ (4.L, 3., 3.L a 4.a,b)

Během ledna, zejména v době uzavřených známek, probíhala v učebně č.30 (a částečně i na Malé scéně Dusíkova divadla) soustředění specializací předmětu dramatická výchova, jedno soustředění je naplánováno ještě na začátek března (pro třídu 4. a, b). Cílem soustředění je seznámit žáky s procesem inscenační tvorby, specifiky dramatického umění a jeho užití v praxi. Čtvrté ročníky připravují svá absolventská vystoupení, třetí ročník pedagogické školy se hravým způsobem zaobírá příběhem Othella, jejich vrstevníci z 3.L si k práci s textem vybrali předlohu od Václava Havla. Jejich postřehy sepsala za třídu Lola Vejvodová:

Ve dnech 28. – 29. ledna se skupina DRVS 3.L pod vedením pana profesora Domkáře zúčastnila soustředění. Po dobu dvou dnů jsme pobývali v učebně dramatické výchovy a usilovně pracovali na předělávání a zkracování scénaře k našemu dalšímu chystanému představení. Jedná se o Žebráckou operu Václava Havla. Abychom celé dny jen neseděli nad scénářem, přichystal si pro nás pan profesor i cvičení, která nám měla pomoci vžít se do našich postav, poznat dobu a vztahy mezi hlavními hrdiny.

Martin Domkář