Skotsko v 2Pg

V pondělí 3. 2.2020 si připravila absolventka našeho pedagogického lycea Veronika Volejníková, přednášku pro 2. ročník pedagogické školy o jejím pobytu a studiu ve Skotsku. Veronika , která studuje dramaturgii na Jamu, byla na 4 měsíce v Glasgow na královské konzervatoři v ramci programu Erasmus.

Celá prezentace byla převážně zaměřena na města Edinburgh, Glasgow a jejich okolí a také na projekt Erasmus, pod jehož záštitou Veronika ve Skotsku studovala.  Prostřednictvím této přednášky jsme se tedy dozvěděli něco o krásné skotské krajině a památkách, ale také o kultuře a zvycích této osobité země. Velmi zajímavé bylo téma o skotské kuchyni a restauracích, stejně tak fakt, že skotský přízvuk je zcela odlišný od toho anglického. Nejzajímavější však bylo, zjistit, jak vlastně vypadá zařizování a průběh pobytu v rámci Erasmu. Odnášíme si proto cenné informace, které nám budou jistě v dalším životě k užitku.

Na závěr prezentace si pro nás Veronika připravila ukázku jednoho z předmětů, kterým se věnovala ve Skotsku – divadelního make-upu, přesněji postaršující / aging/ make-up. Během názorné ukázky jsme viděli, jak se dá ze studentky 2. ročníku během několika málo minut vytvořit paní v letech.

Tereza Vacková