Einfach DEUTSCH! Okresní kolo olympiády v německém jazyce 2024

Naše škola se opět zhostila organizace okresního kola konverzační soutěže v německém jazyce, abychom 22.2. 2024 mohli v našich prostorách přivítat 30 soutěžících v kategoriích ZŠ II., VG II. a SŠ. Velký zájem nás velmi potěšil.
U nižších kategorií se hodnotilo řešení jazykových situací, na které měli soutěžící možnost připravit se doma, dále jazyková pohotovost v konverzaci s porotou a popis obrázku; u starší kategorie byl kladen důraz na rozsáhlejší monologické zpracování témat a na kreativitu při srovnávání obrázků. Neméně důležitými faktory úspěchu byla i šíře slovní zásoby a gramatická správnost.
V konkurenci všech středních škol obsadili naši žáci skvělá 2. místa – v kategorii VG II. dosáhl velkého úspěchu Lukáš Teplý z tercie a v kategorii SŠ Klára Machová ze septimy. Gratulujeme k nádhernému výkonu a umístění a všem zúčastněným děkujeme za přípravu na soutěž.
Organizátorky okresního kola soutěže: L. Mészárošová, L. Ott, M. Janglová