Úspěchy v okresním kole zeměpisné olympiády

Letošní ročník okresního kola zeměpisné olympiády byl v počtu přihlášených soutěžících z našeho okresu opravdu rekordní. O to více jsou výsledky našich žáků potěšující. V kategorii nejstarších žáků obsadil s významným bodovým předstihem krásné první místo Jan Šerák (III.G). V kategorii C obsadil třetí místo Jonáš Kulhánek (tercie), kterého dělily pouhé dva body od postupu do kraje. To se podařilo Suchopárové Kateřině (sekunda) v kategorii B, která si svým druhým místem tento postup zajistila. O postupové druhé místo bojoval také Vojtěch Procházka (prima), ale po shodném bodovém hodnocení rozhodla práce s atlasem, a to znamenalo místo třetí. O bramborové medaile se postarali Adam Čermák (sekunda) a Vojtěch Hamsa (III.G). Všem zúčastněným děkujeme za vzornou reprezentaci školy a postupujícím přejeme hodně štěstí v krajském kole, které konečně proběhne v Praze.

Lenka Kořínková