¡Hola & Ahoj!

Na základě oboustranné dohody se španělskou školou Severo Ochoa v Murcii jsme se rozhodli pro naše a španělské studenty realizovat projekt, který dostal název ¡Hola & Ahoj!.

Studenti třídy III.G  již spolupracují se Španěly v sestavených dvojicích a čekají je různé aktivity. Mezi primární cíle projektu se řadí zkvalitnění znalostí španělského jazyka – rozšíření slovní zásoby, zvýšení úrovně znalosti španělského jazyka slovem i písmem a posílení vjemu důležitosti španělského jazyka v rámci celosvětové komunikace. Sekundárně se projekt zaměřuje na hlubší poznání španělské kultury, národních zvyků a životního stylu. První aktivitou projektu byla prezentace jejíž součástí byla i videoprezentace, kterou jsme se studenty natočili pro naši partnerskou školu a která je níže ke shlédnutí. Součástí projektu ¡Hola & Ahoj! je i studijní pobyt ve Španělsku, který se bude konat v říjnu příštího roku. Cílovou destinací je La Manga a Murcie, kde se nachází škola Severo Ochoa, kterou budou studenti po dobu pobytu navštěvovat. Výuka bude probíhat výlučně ve španělském jazyce.
Věříme, že tento projekt je jedinečnou příležitostí, jak získat zkušenosti z jiné země a zároveň výzvou pro studenty, aby si aktivně zlepšovali jazyk a naučili se používat angličtinu a španělštinu v širším spektru komunikace.

Agáta Miřejovská