Jdeme do toho!

Přihlásili jsme se do soutěže „Souboj čtenářů 2019“, kterou každý rok vyhlašuje organizace Rosteme s knihou. Do letošního desátého ročníku vstoupilo 121 škol z celé republiky.

Nejprve jsme objednali knihy a rozdělili se na pět čtenářských týmů. V každém týmu čteme stejnou knihu. Mohli jsme si vybrat buď napínavé čtení: Prašinu, Kdo zabil Snížka, nebo Trable s tátou. Zábavnější jsou zase knížky: Cukrárna u Šilhavého Jima a H₂O a tajná vodní mise.

Doma si čteme a připravujeme pro spolužáky z týmu záludné otázky. Ve škole se pak vzájemně zkoušíme. Dobře se pozná, kdo čte pozorně. Všechny knížky nás moc baví číst, ale to by nestačilo, protože 15. dubna 2019 se na webových stránkách objeví testovací úlohy pro všechny soutěžící týmy. Musíme se perfektně připravit. Do finálového kola, které bude v Praze na veletrhu knih pro děti, postoupí jen pět nejlepších škol z celé České republiky.

Držte nám palce!            Primáni