Národní divadlo, a „Guided tour around Prague“ podruhé, tentokrát v podání oktávy

Již od začátku školního roku je jasné, že maturitní ročníky gymnázia bude po celý rok provázet značné množství školních akcí. Jednou z nich byla návštěva Nové scény Národního divadla, kterou absolvovaly obě třídy v doprovodu profesorek Šorčíkové a Fričkové a profesora Burdy.

V divadle jsme zhlédli film My Country; a Work in Progress, který reflektoval názory a postoje obyvatelstva Spojeného království před referendem o vystoupení z EU. Po filmu nastala diskuse s irským producentem a dalšími hosty. Celá akce byla součástí kulturního festivalu Pražské křižovatky.

Já osobně jsem se obával, že film bude prezentovat pouze jeden postoj, ale nakonec jsem byl příjemně překvapen. Dle mého názoru se autorům podařilo objektivně vyjádřit názory obou táborů. Ostatně v podobném duchu se nesla i následující diskuse.

Po ukončení diskuse se čtvrtý ročník vydal na zpáteční cestu, zatímco oktáva s panem třídním pokračovala v pilné přípravě na maturitu. Film jsme spojili s prohlídkou Prahy v angličtině. Každý z nás si připravil dvě památky, o kterých měl krátký výklad přímo na místě.

V průběhu akce jsme zjistili, že není vůbec lehké přednášet na přelidněném Staromáku nebo Václaváku. Avšak největším hitem se v průběhu prohlídky staly reklamní héliové balónky, které následně sloužily ke snazšímu nalezení skupiny opozdilci.

Po ukončení prezentací jsme se vydali zpět do Čáslavi a díky neochvějné snaze pana profesora udržet ostré tempo jsme přijeli již v 18 hodin.

Michael Benda, oktáva