Nevídaný úspěch Martina Kubeše aneb jeho cesta na vrchol

Jméno našeho studenta Martina Kubeše jsme si zvykli slýchávat po celou dobu jeho osmiletého studia. Nutno podotknout, že krásných umístění v soutěžích dosáhl nejen na poli biologickém. Přesto právě biologie a chemie jsou jeho srdeční záležitostí.
V letošním školním roce dosáhl nevídaného úspěchu. Probojoval se všemi postupovými koly biologické olympiády do týdenního výběrového soustředění v Teplicích, kde se rozhodovalo o účasti na mezinárodní biologické olympiádě. Martin si svými nejlepšími výsledky onu účast zaslouženě vybojoval.
Mezinárodní biologická olympiáda je celosvětově nejvyšší možné kolo biologické olympiády pro žáky gymnázií. Z každého státu do něho mohou postoupit 4 nejlepší studenti. K zakládajícím zemím této soutěže patřilo ještě tehdejší Československo (spolu s Polskem a Maďarskem). První ročník nakonec proběhl v roce 1990 v Olomouci.
Letos se tato prestižní soutěž koná ve Spojených arabských emirátech od 3. do 11. července ve studentském resortu v městečku Al Ain, asi 100 km od Dubaje. Pro soutěžící je připraven i doprovodný program s výletem do Dubaje či hlavního města Abú Dhabí. Martin bude bojovat o medaili společně se soutěžícími z asi 80 zemí světa. Medaile se neudělují pouze třem nejlepším, nýbrž celému pásmu nejlepších soutěžích – více na https://cs.wikipedia.org/wiki/Biologick%C3%A1_olympi%C3%A1da
Martinovi patří velké poděkování za dosavadní reprezentaci školy, za všechno to biologické nadšení, které ho dovedlo k tomuto vysněnému vrcholu. Budeme držet palce a přát hodně štěstí v SAE, i když (a doufám, že to nebude znít jako klišé) už nyní je pro nás Martin vítězem.
Učitel biologie Lenka Kořínková