Divadelní expedice v Budyšíně

Divadelní expedice v Budyšíně
Dne 26.9. se třídy 3.L, 4L a Kvinta vydaly do saského městečka Budyšína (Bautzen). V rámci měsíce divadelních akcí pořádaných Goethe Centrem v Pardubicích se jmenované třídy zúčastnily divadelní expedice, která se skládala ze dvou částí, z interaktivní hry a divadelního představení v německém jazyce za podpory českých titulků.

Citace z příspěvku Nicole Snizek:
Za doprovodu paní učitelky Frýbové a Meszarošové jsme prožili den plný jedinečných zážitků a zkušeností.
Po klidné jízdě nás přivítal pohled na krásné saské město, které si i v dnešní moderní době zachovalo své středověké rysy.
Jako první aktivitu jsme hráli hru v aplikaci „actionbound“, v níž jsme museli spolupracovat, abychom zjistili odpovědi na všelijaké otázky týkající se města Bautzen. To nám naskytlo příležitost komunikovat se zdejšími německými mluvčími a lépe se propojit s tamější kulturou.

Po dokončení týmové hry nás čekala divadelní hra „Bills Ballhaus Band“. Jednalo se o parodii slavných zpěváků, kteří v divadle za ta léta vystupovali.
Představení ve mně rezonovalo a s radostí jsem porovnávala pěvecké styly zpěváků, nejenže jsme poslouchali parádní pěvecký výstup, rovněž každičká scéna líčila i povahu dané osobnosti ještě s doprovodem krátké expozice moderátora o jejich životě a kariéře. Dále mě zaujala atmosféra doplněná mlhou, diskokoulí a při jednom představení i plamenomety, které mě naprosto ohromily.
I kostýmy a líčení herců byly perfektní, jediné, co bych vytkla, byly titulky, jež nenaskakovaly, příliš spolehlivě, tudíž pro nás bylo místy těžší rozumět.

Zájezd se mi líbil, byla to cenná zkušenost a jsem profesorkám velmi vděčná, že nám připravily takhle krásný a napínavý program!

Nicole Snizek, Mgr. Ivana Frýbová