Doteky hudby

Čas adventní, čas zastavení, rozjímání, čas setkávání a pospolitosti. Jedno z nejkrásnějších období roku. Pro muzikanty ale také doba koncertní hojnosti.

     Pro pěvecký sbor G a SOŠPg to v letošním roce platí dvojnásob.

     V komorním obsazení jsme rozdávali radost těm nejpotřebnějším; vánoční písně A.Michny z Otradovic zazněly v čáslavském Domově důchodců a vyloudily úsměv na tvářích klientů oddělení LDN čáslavské nemocnice. Navzdory nepřízni počasí jsme 21. prosince na „náměstí  Sbobody“  otevřeli jedno z posledních adventních „oken“ a byli jsme vděčni za to, že ani hustý déšť neodradil   příchozí posluchače.

     Vrcholem našeho snažení se stala Vánoční sešlost v čáslavském divadle. Velký pěvecký sbor se stal hostem orchestru Jaroslava Ježka, jehož uměleckým vedoucím je Zdeněk Jeřábek. V programu zazněly skladby Jaroslava Ježka, světové muzikálové melodie a samozřejmě české i světové vánoční písně a koledy. Originální spojení jazzového orchestru a čáslavkého pěveckého sboru rozzářilo oči všem – posluchačům i účinkujícím.

   Velké poděkování patří kolegům Mgr. Iloně Pipkové a Mgr. Lukáši Ondrašíkovi  za korepetici  a samozřejmě všem „zpěváčkům“ za jejich velké nasazení. A já se těším na další spolupráci v nadcházejícím roce.

Mgr. Jana Vrňáková