První školní bake sale aneb Dortíky pomáhají

Že jste se se slovním spojením “bake sale” setkali poprvé? Není se čemu divit, k nám do Česka si tento koncept teprve prokopává svou cestičku. Nás ale celá myšlenka naprosto uchvátila, a tak jsme se rozhodli uspořádat vlastní bake sale u nás na gymplu!

O co se tedy jedná? Bake sale je nápaditá a novodobá akce původem ze Spojených států amerických, kde studenti prodávají domácí pečené výrobky, jako jsou sušenky, koláče či cupcakes. Celý výtěžek z prodeje je následně věnován na dobrou věc a odměnou pro organizátory i kupující je příjemný pocit z pomoci ostatním.

Na naší škole se ve čtvrtek 10. listopadu konal den otevřených dveří, což v překladu znamená ideální příležitost pro bake sale. Studentky ze třetího ročníku gymnázia a učitelé angličtiny (s pomocí jejich milých maminek) napekli sladké i slané dobroty. Celkem jich bylo na prodej 11 druhů, to aby si zákazníci měli z čeho vybírat. Školou se v průběhu celého odpoledne linula neodolatelná vůně všech těch úžasných lahůdek. Akce měla enormní úspěch a na konci dne ani jediný kousek koláče nezůstal neprodán. Výsledkem byla plná výběrní sklenice, ve které skončilo krásných 10 300 korun. Všechny peníze poputují za zvířátky do Záchranné stanice v Pavlově nedaleko Čáslavi.

Tímto bych za celý tým letošní bake sale chtěla poděkovat všem, kteří přispěli a samozřejmě i těm, kteří napekli. Jsem si více než jistá, že se tato krásná akce bude opakovat a my všichni si znovu budeme moci užít radostné dopoledne či odpoledne.

Jolana Houdková, III.B