První školní SWAP

Dne 25. listopadu se na naší škole udál První školní SWAP určený pro studenty i profesory Čáslavského Gymnázia. Jednalo se o výměnu oblečení velkého rozsahu, kterou organizovala Nicole Snizek ve spolupráci s Tomášem Otavou, školním metodikem prevence.
Ochotní lidé přinášeli své oblečení již před začátkem školy, avšak největší „výbuch“ nastal o velké přestávce, kdy se chodbou přízemí skoro nedalo ani projít. Počet zúčastněných se odhaduje kolem 200 jedinců.
Dohromady se na stoly rozprostřelo kolem patnácti plných pytlů oblečení, čehož se nerozdaly pouhé tři pytle, jež byly posléze odvezeny kutnohorské charitě. Z toho se dá usoudit, že SWAP byl velmi úspěšný.
Uskutečnění akce by nebylo možné bez všech dobromyslných účastníků, kteří přispěli svým šatníkem, dále podpory vedení a v neposlední řadě –  hodnotné pomoci našich studentů Šimona Dluhého, Báry Němcové, Rozálie Fidlerové a Eleny Doležalové. Na závěr bych ještě chtěla poděkovat všem kantorům propagující tuto akci, a to především paní Lence Kořínkové a Romanovi Pazderskému.

Nicole Snizek, sexta