Rok studia v zahraničí? Cenná zkušenost a investice do života.

Dne 2.10. proběhla v aule beseda zaměřená na roční jazykové pobyty v zahraničí, které naše škola přes agenturu AFS zprostředkovává. Aktivně se do ní zapojili nejen žáci septimy, Jan Barák a David Hybler, kteří strávili uplynulý školní rok v Německu a snažili se předat cenné zkušenosti z německého školství, kultury, života v rodině a mezi přáteli. Společně s nimi zodpovídala dotazy zájemců i paní Klára Kutišová, ředitelka organizace mezikulturního vzdělávání AFS. Právě program v Německu je součástí stipendia ve spolupráci s Česko-německým fondem budoucnosti.
Doufáme, že jsme pomohli nejednomu váhavci otevřít dveře do Evropy, kde může získat nejen sebevědomí a odvahu komunikovat v cizím jazyce, ale hlavně prohloubit znalosti o jiné kultuře, jejích hodnotách a také sdílet tu svou.
Za tým koordinátorů
Mgr. Lenka Ott a Mgr. Lenka Mészárošová