Studentky na ovále, pojedou do finále

Hvězdný školní atletický tým opět nezklamal! Ve středu 3. října 2018 napjal veškeré síly a navzdory silnému větru a občasným přeháňkám získal na krajském finále Středoškolského atletického poháru 8951 bodů. Tím se vynesl na první postupové místo a porazil gymplačky z Brandýsa nad Labem i Příbrami s drtivým rozdílem 601 bodů.

Přestože šlo o týmovou soutěž a výsledky převedené na body se sčítaly dohromady, padlo i několik skvělých individuálních výkonů. Osobní rekordy překonala Anna Kozlová, která skočila 1,54 m ve skoku do výšky a Anna Vánišová, která posledním pokusem vrhla koulí 10,70 m daleko. Hned v první disciplíně – štafetě 4×200 m zvládla Anna Vánišová, Anna Kozlová, Tereza Beranová a Jitka Novosadová zaběhnout čas 1:45,82 a o celých 6 sekund předběhnout štafetu druhou.

Všem děvčatům tímto gratulujeme a přejeme hodně štěstí do Ostravy, kde v atletické hale proběhne 11. prosince celorepublikové finále. Věříme, že s vyladěnou formou padne hranice 9000 bodů a třeba i medaile!

V Kolíně zazářily:

Tereza Beranová = štafeta 4×200 m, 60 m, skok daleký